HAKKIMIZDA

TÜRKİYE NİN İLK TOPTAN GİYİM MARKETİ

1961 yılında Bursa Kapalı Çarşı zemin katında, 10 m2 lik küçük bir dükkân içerisinde, Toptan Sevil Konfeksiyon Alım ve Pazarlama olarak, Hasan Durmaz tarafından kurulan Sevil Giyim, birkaç sene içerisinde hazır giyim üretimini de bünyesine katarak güçlenmeye başlamıştır. En başta Kapalı Çarşı’da sürdürülen üretim, mekân yetersiz kalmaya başlayınca en başta Hamzabey’e, daha sonra Yeni Mudanya Yolu üzerinde, halen üretimini sürdürdüğü, 2500 m2 lik fabrikasına taşınmıştır. Üretimi 1979 yılında Muradiye Durmaz’ın da firmaya katılmasıyla çok hızlanan Sevil Giyim, bu dönemden sonra yokuş yukarı hızla çıkarak ürünlerini tüm Türkiye’ye dağıtmaya başlamıştır. Sevil Giyim aylık 50.000 adet üretim kapasitesi ve 3000 çeşide ulaşan toptan satıştaki ürün gamıyla, tüm Türkiye’de satıcıların alımdaki bir numaralı adresi olmaya devam etmektedir.

KURUCUMUZ

Hasan Durmaz

Hasan DURMAZ

1942 yılında Bulgaristan da dünyaya gelen Hasan Durmaz, 1951 yılında Türkiye’ye göç eden ailesiyle birlikte Bursa’ya yerleşmiştir. Bu yıldan itibaren okul hayatıyla birlikte iş hayatını hep paralel sürdürmüş, çok küçük yaşlarında ticarete atılmıştır. İlk dükkânının duvarında asılı bulunmasının haklı gururunu yaşayan, işine aşkını her fırsatta dile getirdiği gibi ispatlayan Hasan Durmaz, eşi Muradiye Durmaz ile birlikte Sevil Giyim’i en iyilere taşıma çabasını halen sürdürmekte, çok kullandığı “Benim soyadım Durmaz” deyimini her gün tekrar tekrar ispatlamaktadır.

VİZYON-MİSYON

Hasan Durmaz

SEVİL GİYİM AİLESİ OLARAK;

1961 yılından bu zamana kaliteli ürünler imal etmeyi ve uygun fiyatla müşterilerimize sunmayı ilke edindik.
Müşterilerimizin beklentilerini daha iyi karşılayarak her daim müşteri odaklı olduğumuzu tüm samimiyetimizle yansıtabilmektir. "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir." Bu düşünceyi savunarak ve uygulayarak markamızı, kalitemizi en üst seviyilere çıkarabilmenin yolu müşteri memnuniyetinden geçtiğinin bilincinde hedefimize doğru ilerlemekteyiz. Sağlam altyapıyla birlikte büyümemizi genişleterek uluslararası bir marka olmayı ilke edinmiş olarak daha ilk kuruluş yılımızdaki heyecanımızla yolumuza devam ediyoruz.

MARKALARIMIZ